5 דברים שחשוב לדעת על טבעות נישואים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
טבעות נישואים

לעומת טבעת האירוסין, שעליה כמעט אין איסורים, על טבעת הנישואין יש הגבלות אשר מחייבות את מי שרוצה להתחתן לפי ההלכה. לסוג החומר יש חשיבות, כמו למשל טבעות נישואין זהב לבן, או זהב 14 קראט ולכן המאמר הבא ירכז 5 דברים שחשוב לדעת לפני שקונים טבעות נישואין.

בשנים האחרונות חתונות רבות נערכות כחתונות אלטרנטיביות, אך גם בחתונה כזאת, ובעיקר למי שמתחתן בחתונה הלכתית, חשוב לבחור טבעת נישואין לפי ההלכה. במהלך ההכנות לחתונה זוגות רבים דוחים את קניית הטבעות לסוף, אך זאת טעות שעלולה לעלות ביוקר ולכן צריך לשים לב מתי לקנות טבעות זהב 14 קראט או מזהב לבן, כדי למנוע טעויות.

לקנות טבעות זהב 14 קראט מראש

מאחר שלפי ההלכה על הטבעות להיות חלקות, ללא פגמים וללא שריטות, חשוב לקנות את הטבעות מראש כדי שיהיה זמן לתיקונים. כדי ליצור טבעת נישואין זהב לבן, חשוב שעבודת הצורפות תהיה מקצועית, כי כל תקלה בייצור הטבעת עלולה להוביל לפסילתה בחופה ולכן כדאי לקנות אותן מראש, כדי שיהיה זמן לתיקונים במידת הצורך.

טבעת ממתכת אחת: לקנות טבעות נישואין זהב לבן

גם אם אתם לא מקפידים מאוד, על הטבעת תהיה מאותו חומר ורצוי גם שלא יהיו אבנים יקרות, אם כי הדבר אפשרי. הסיבה לכך  היא כדי שהכלה תוכל להעריך את שווי הטבעת בקלות ולא תתחתן מטעמים כלכליים, מצב שעלול ליצור נישואין פסולים. זאת גם הסיבה לאיסור החריטות והאבנים היקרות. לכן הטבעות המקובלות הן טבעות נישואין זהב 24 קראט, או טבעות זהב לבן.

להכין את הכסף מראש: לקנות טבעות זהב 14 קראט במזומן

לפני החתונה, צריך לוודא שהתמורה עבור הטבעת הועברה למוכר במלואה. לכן לא נהוג לשלם על טבעות זהב 14 קראט, או טבעות זהב לבן בכרטיס אשראי ובטח לא לחלק לתשלומים. דבר זה מצריך הכנה מראש, כדי שלחתן, אשר לפי ההלכה הוא זה שקונה את הטבעות, יהיה מספיק כסף לשלם עליהן.

לוודא שהטבעת נוחה: טבעות נישואין שעונדים זמן רב

משמעות הטבעת ביהדות היא לגרום לאישה להבין את החשיבות של חיי הנישואין ולכן על האישה לענוד את הטבעת לכל אורך חיי הנישואין. לכן, חשוב לבחור טבעת שתהיה קלה ונוחה לענידה, ושתהיה אופנתית בכל מצב. מסיבה זו עדיף להימנע מקישוטים שעלולים להיות מיושנים בחלוף השנים.

לא חייבים לשבור קופת חיסכון: טבעת ששווה פרוטה

כדי ליצור שיוויון גם כלפי מי שהפרוטה לא מצוייה בכיסו, ההלכה קובעת שעל הטבעת להיות שווה לפחות פרוטה, שזה בימינו לפחות 10 אגורות. לכן חשוב להשקיע בטבעת טובה ובתקציב שלא יצריך לשבור קופת חיסכון.

לסיכום, על טבעות נישואין, בניגוד לאירוסין, חלים כללים רבים למי שרוצה להתחתן לפי ההלכה. הצורפים של בלוג׳ם מכירים את כל החוקים והם מזמינים אתכם לבקר באתר ולבחור את טבעות הנישואין שלכם.