טבעות נישואין מעוצבות כמה טיפים שחשוב לדעת

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
טבעת נישואין מעוצבת

רכישת טבעות נישואין, מהווה את אחת מהרכישות המרגשות, החשובות והמשמעותיות בחייהם של בני זוג – כאשר, טבעות נישואין אמורות לסמל למעשה את הברית הנצחית בין בני הזוג החל מיום נישואיהם ולאורך כל חייהם המשותפים (כשהשאיפה שהם ימשכו לאורך כל החיים).

כיום, לצד טבעות הנישואין הסטנדרטיות (אשר על פי היהדות אמורות להיות חלקות וללא שיבוץ של יהלומים או אבנים), ניתן למצוא גם מגוון רחב של טבעות נישואין מעוצבות ומרשימות – ואפילו מקוריות ומפתיעות. כך, שלפני שבוחרים טבעות נישואין, ההמלצה היא לערוך היכרות עם האפשרויות השונות, לנסות ולראות כמה שיותר דוגמאות של עיצובי טבעות – ובהתבסס על כך, לנסות ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר לגבי העיצוב הנבחר של טבעת הנישואין הן של הגבר והן של האישה.

ליהנות מטבעות מעוצבות ומתאימות הלכתית

זוגות אשר מבקשים להתחתן ברבנות  וכחלק מכך, ליהנות מטבעות שהינן מתאימות הלכתית, חייבים להכיר את הכללים הנוגעים לטבעת הנישואין ובין היתר: על הטבעת להיות עגולה (הטבעת יכולה להיות מעוצבת אך יש לשים לב שהחלק הפנימי שלה סגור וצורתה עגולה).
כלל נוסף, נוגע לנושא מי אמור לשלם על הטבעת ועל פי ההלכה, על הטבעת להיות הקניין והרכוש של הגבר – כך שלמעשה, בני הזוג הם אלו שצריכים לשלם עליה.
כאמור, טבעות נישואין לא אמורות להיות משובצות באבנים, אך מי שמעוניין ובעיקר מעוניינת בטבעת נישואין משובצת, יכול לבחור בטבעת לה ניתן יהיה להוסיף אבנים לאחר החתונה.

העדפות וטעם אישי

אז אחרי שמכירים לעומק את דרישות ההלכה לגבי טבעות נישואין, ניתן להכניס למשוואה גם את הטעם האישי ואת ההעדפות של בני הזוג לגבי טבעות הנישואין שלהם.
כך לדוגמא, ניתן לבחור בין טבעת נישואין זהב לבן, טבעת נישואין זהב 14 קראט והאפשרויות הן עוד רבות ומגוונות ונבדלות אלו מאלו בפרמטרים כמו: גימורים, דרגות החוזק, גוונים ועוד.. – ההמלצה היא לשים דגש גם על הפרטים הקטנים.
חשוב להבין, כי טבעת נישואין היא טבעת שעונדים במשך שנים רבות (ולעיתים, גם כל החיים) ורבים בוחרים לא להוריד אותה לאורך כל אותה התקופה מהאצבע – כך, שחשוב מאוד לבחור בטבעת אשר עונה באופן מושלם על הטעם של מי שעתיד לענוד אותה ולא פחות חשוב מכך, יש לבחור בטבעת מתאימה למידות האצבע – מה שיבטיח נוחות מקסימאלית.
בהליך בחירת טבעות נישואין מעוצבות, ההמלצה היא לקחת את הזמן (כל עוד זה מתאפשר), להיחשף לכמה שיותר אפשרויות, להבין את כל ההבדלים בין אפשרות אחת לאחרת ובסופו של דבר לבצע בחירה מושכלת, נבונה וחשוב מכל, מתאימה – יש לקחת בחשבון שטבעת נישואין הנחשבת למושלמת עובר אחד לא תהיה מתאימה או נכונה עבור האחר.

דגשים חשובים בבחירת טבעות נישואין מעוצבות

ישנם מספר פרמטרים אשר דגש עליהם יאפשר לבחור את טבעות הנישואים האופטימאליות ובין היתר:

  • המתכת המועדפת – ישנם מספר סוגי מתכות מהן טבעות נישואין יכולות להיות עשויות ובין היתר: זהב צהוב, זהב לבן, טיטניום ופלטינה. הבחירה בסוג המתכת אמורה להתבסס על איכות, על העדפה אישית ועל הגוון המועדף והמתאים ביותר לעונד/ת הטבעת.
  • תקציב – טווח המחירים של טבעות נישואין הוא גבוה – העלות של טבעת נישואין יכולה להתחיל במאות בודדים של שקלים לטבעת סטנדרטית ולהגיע גם לאלפי שקלים. מהסיבה הזאת, ההמלצה תהיה לתכנן מבעוד מועד את גובה התקציב אשר יוקצה עבור המטרה (מומלץ לתכנן הן את התקציב לטבעת הנישואין לגבר והן התקציב לטבעת הנישואין לאישה). תכנון התקציב מבעוד מועד, יאפשר להתמקד אך ורק בטבעות בטווח התקציב וימנע מצבים בהם לדוגמא, תתקלו באותה טבעת נישואין מיוחדת ותתאכזבו לגלות שהמחיר שלה גבוה באופן משמעותי ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם.
  • להשקיע בחיפושים – בכדי שתוכלו לבצע את הבחירה האופטימאלית באותן טבעות נישואין מעוצבות, ההמלצה היא לא להתעצל ולהשקיע בחיפושים – החיפוש יכול להתחיל ברשת האינטרנט, כאשר, בפעולה פשוטה של לחיצה על מספר כפתורים, ניתן להיחשף למגוון רחב של קולקציות ודוגמאות של טבעות נישואין. יש לזכור, כי חיפוש מקיף  יכול לסייע במציאת טבעת הנישואין אשר מחד תענה על מלוא הדרישות והציפיות ומאידך גם יוצעו, במחיר האטרקטיבי ביותר.
  • לבחור את המקום המתאים – בכדי ליהנות מטבעות נישואין אשר עונות על כל הדרישות – וחלילה, לא להתמודד עם אכזבות. ההמלצה היא להקפיד ולבחור בתבונה את המקום ממנו יוזמנו אותן טבעות נישואין. יש לוודא שמדובר בחנות תכשיטים בעלת שם ומוניטין, אשר מאפשרת לבחור בין מגוון טבעות נישואין ואף מציעה טבעות נישואין בהזמנה אישית. יש לוודא שמחירי הטבעות באותה החנות, הינם הוגנים ותואמים את מחירי השוק. גם תודעת השירות, יכולה להשפיע במידה רבה על בחירת המקום ממנו יוזמנו טבעות הנישואין המעוצבות – בגדול, השאיפה תהיה להיות רגועים שגם אם חלילה תעלה בעתיד בעיה כזאת או אחרת עם הטבעות, תהיה כתובת להגיע אליה וליהנות ממענה איכותי על אותה הבעיה.
  • ניטרליות – כאמור, יש לא מעט טבעות נישואין מעוצבות ומיוחדות . יחד עם זאת, מומלץ לא למהר ולהיסחף או למהר ולבחור בעיצוב דומיננטי מדי (גם אם מדובר בעיצוב מרשים במיוחד). יש לזכור, כי טבעת הנישואין אמורה להישאר על האצבע לאורך שנים רבות ובשנים הללו, הטעם וההעדפות יכולים להשתנות. לכן, ההמלצה היא לבחור בטבעות נישואין עם עיצוב שהוא פחות או יותר ניטרלי (כאן חשוב לציין, שלהבדיל מטבעות נישואין, טבעות אירוסין יכולות להתאפיין בעיצובים דומיננטיים ואומנותיים יותר).

דגש על כל הפרמטרים הללו, יאפשר לבחור בסופו של דבר את טבעות הנישואין האופטימאליות – וכאשר, מדובר בטבעות כה חשובות וכה סמליות אי אפשר באמת להתפשר על פחות מהטוב ביותר אותו ניתן לקבל.